Linkovi ka zanimljivim tekstovima iz sveta psihologije u protekloj nedelji:
O tajnom Društvu za međusobnu autopsiju– organizacija formirana krajem 1800. godine u cilju unapređivanja neuronauke i promocije ateizma razbijanjem tabua. Pol Broka je bio član.
Dve teorije o tome kako fizički dodir utiče na vrednost objekta (u zavisnosti ko je imao kontakt sa njim). Na taj način objašnjavaju i zašto ljudi daju silne pare za predmete koji su nekada pripadali poznatim ličnostima.
Da li postoji mešanje emocija i ličnosti kod glumaca i njihovih uloga?
Šta se zaista desilo one noći kada je ubijena Kiti Đenoveze?
Kako terapijom u virtuelnoj realnosti mogu da se izleče fobije?
Pogledajte kako se način hodanja i držanje žene menja tokom menstrualnog ciklusa.
Najvažniji tekst koji svi treba da pročitaju. Zanemarite broj karaktera. Novinar Ron Suskind u ovom dirljivom tekstu priča o tome kako su Dizni filmovi uticali na njegovo dete koje boluje od autizma.
10 razloga zašto volimo da volimo- istraživanja pokazuju da ljubav tj uzvraćena ljubav pozitivno utiče na fizičko zdravlje kao i na osetljivost na bol.
I dalje u domenu ljubavi, zašto imamo potrebu da pripadamo, i zašto je “on moj, a ja njegova”.
Čomski- 10 načina kako manipulisati ljudima.
Za kraj, preporučujemo novi blog koji se bavi psihologijom ishrane. Pored sledećih tema -nutricionizam, kulinarstvo, gojaznost, telesna slika, hronične dijete, prejedanje i nedostatak energije; možete potražiti i pomoć i savet od same urednice, koja je sertifikovani trener emocionalnih kompetencija i kontrole emocija u okviru O.L.I. Psihodinamskog Integrativnog Metoda.